Zmęczenie – jak sobie radzić?

Nauka, praca, obowiązki domowe, stres, pośpiech, brak snu i chwili dla siebie – zmęczenie jest dla większości współcześnie żyjących osób czymś zupełnie normalnym. Problem zaczyna się wtedy, gdy zmęczenie ma charakter przewlekły i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wówczas koniecznie jest wprowadzenie odpowiednich metod leczenia. Pomocne może okazać się także stosowanie odpowiednich suplementów diety, takich jak KofAktin, zawierający kofeinę, wyciąg z żeń-szenia oraz witaminy z grupy B.

Przyczyn zmęczenia może być mnóstwo. Dla jednych będzie to wysiłek fizyczny, dla innych – praca zawodowa, stres, dużo nauki czy pośpiech codziennego życia. Obecnie coraz częściej zdarza się, że przyczyny te współistnieją ze sobą i trudno je zwalczyć. Jeśli zmęczenie ma charakter przejściowy i udaje się nam je zwalczyć np. poprzez efektywny wypoczynek, nie ma powodów do obaw. Gorzej, jeśli przechodzi ono w stan przewlekły, utrzymujący się przez wiele tygodni lub nawet miesięcy.

Jak rozpoznać przewlekłe zmęczenie?

Przewlekłe zmęczenie dotyczy zazwyczaj osób między 30. a 45. rokiem życia, żyjących bardzo aktywnie, pod presją czasu i konieczności godzenia ze sobą wielu ról rodzinnych, zawodowych czy społecznych. Do najbardziej charakterystycznych cech takiego stanu zaliczają się problemy z koncentracją, senność w ciągu dnia i niemożność zaśnięcia w nocy, rozdrażnienie,  mięśni stawów, rozchwianie emocjonalne, brak energii do działania, brak apetytu, rozregulowanie działania układu pokarmowego (wzdęcia, zaparcia, biegunki),  zwiększona podatność na infekcje,  spadek libido.

Ze względu na mnogość i niejednoznaczność objawów, rozpoznawanie przewlekłego zmęczenia bywa dość trudna – o ile ktoś w ogóle zgłosi się do lekarza, bo wiele osób sądzi, że z uczuciem zmęczenia poradzi sobie po prostu kilka dni urlopu. Rozpoznanie opiera się przede wszystkim na wykluczaniu najczęstszych dolegliwości dających takie same lub podobne objawy.

Jak radzić sobie ze zmęczeniem? Zdrową dietą!

Bardzo ważnym elementem radzenia sobie ze zmęczeniem jest wprowadzenie zasad zdrowej, zbilansowanej diety. Powinna ona dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Zaleca się włączenie do codziennego jadłospisu produktów nieprzetworzonych, pieczywa, kaszy oraz makaronów z pełnego ziarna, świeżych owoców i warzyw, orzechów oraz pestek słonecznika czy dyni, ryb, chudego mięsa, tłuszczy roślinnych, chudego nabiału, a także picie odpowiednich ilości niegazowanej wody mineralnej. Warto natomiast unikać żywności wysoko przetworzonej, fast foodów, słodyczy, tłuszczy zwierzęcych oraz kolorowych gazowanych napojów.

Zmęczenie – co jeszcze może nam pomoc?

Poza dietą, zaleca się zwolnienie tempa życia – na tyle, o ile jest to możliwe, regularne odpoczywanie w weekendy, branie urlopów w pracy, unikanie nadgodzin. Ze stresem i nerwami pomaga uporać się np. terapia psychologiczna lub zajęciowa, czasem na rozładowanie napięcia pozwoli już regularne uprawianie sportu. Jeśli zmęczenie daje określone objawy fizjologiczne, należy skonsultować się z lekarzem

KofAktin Forte Shot – naturalna pomoc w stanach zmęczenia

Suplementem diety, który wspomaga walkę z uczuciem zmęczenia jest KofAktin Forte Shot. Jego głównym składnikiem jest kofeina, czyli substancja pochodzenia naturalnego, którą znaleźć można m.in. w kawie czy herbacie.

KofAktin Forte Shot wzbogacano także o naturalny żeń-szeń oraz witaminy z grupy B. Dzięki temu, pomaga zwalczyć uczucie zmęczenia i cieszyć się dobrą formą oraz energią do działania!

Tagi: ciągłe zmęczenie brak koncentracji, ciągłe zmęczenie i ospałość, ciągłe zmęczenie senność przyczyny, ciągłe zmęczenie zawroty głowy, co na przemęczenie, co na senność i zmęczenie, co na zmęczenie i brak energii, codzienne zmęczenie, czuje ciagle zmeczenie, czuje sie zmeczony i senny, czuje zmeczenie, dlaczego jestem ciagle zmeczona, magnez przemęczenie, osłabienie zawroty głowy zmęczenie, przemęczenie organizmu gorączka, przemęczenie organizmu objawy, przemęczenie organizmu objawy przyczyny, przemęczenie organizmu zawroty głowy, przemęczenie pracą objawy, przemęczenie psychiczne, przemęczenie stres, przewlekła senność, zmeczenie bole glowy sennosc, zmęczenie i brak energii, zmęczenie jakie witaminy, zmęczenie senność rozdrażnienie, zmęczenie zawroty głowy osłabienie, zwolnienie lekarskie na przemęczenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *